Wiadomo¶ci ¦więtokrzyskie
Kategoria: Wszystkie | Temat tygodnia | Aktualności | Ostrowiec | Powiat ostrowiecki | Powiat opatowski | Wywiad | Oświata i kultura | Relacje i reportaże | Sport | Felieton
Niezapomniane bale
Studniówki czas zacząć
Foto: G. Skiba
Tegoroczny sezon studniówkowy w powiecie ostrowieckim rozpoczęli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego nr II im. J. Chreptowicza, Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Św. oraz trzecioklasiści z Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowcu Św., którzy swój bal zorganizowali w motelu „Przystań”.LO nr II im. J. Chreptowicza
Uczniowie z popularnego „Chreptowicza” studniówkę zorganizowali w szkole. W bajkowo udekorowanej sali gimnastycznej z setek balonów w kolorach żółtym i pomarańczowym, na młodzież czekali wychowawcy, grono pedagogiczne, rodzice.
Punktualnie o godzinie 20-tej, gdy rozbrzmiały pierwsze dźwięki poloneza, do sali dumnie wkroczyli tegoroczni maturzyści.
Każda z sześciu klas nie tylko dostojnie przemaszerowała przez salę, ale i popisała się doskonałą znajomością figur tanecznych. Widać było, że przygotowania i próby nie poszły na marne. Polonez, która każda z klas zatańczyła osobno, był także doskonałą okazją do zaprezentowania pięknych i nierzadko wytwornych kreacji dziewcząt. Zdecydowanie przeważały suknie długie. Kolorystycznie raczej stonowane, głównie czarne, z dodatkiem bieli i bordo, choć zdarzały się też bardziej ekstrawaganckie kreacje, w jasnych, pastelowych kolorach. Na głowach nie królowały jak w latach poprzednich koki tylko fryzury gładkie i proste. Chłopcy wykazali się klasyczną elegancją, ubierając ciemne garnitury i białe koszule.
Otwierając studniówkę Anno Domini 2007 dyrektor Jerzy Nowak życzył wszystkim udanej zabawy, niepowtarzalnych wrażeń i zapału w przygotowaniu do egzaminu dojrzałości.
- Szczególnie gorąco i miło pozdrawiam tegorocznych maturzystów, bo to do nich należy cała dzisiejsza noc- mówił.- Witam także osoby towarzyszące, rodziców, grono pedagogiczne i wszystkich uczestników balu. Już za 100 dni matura. Przed wami dorosłe, ciekawsze życie. W ten piękny wieczór życzę wam wytrwałości, odwagi, mądrości w pokonywaniu przeszkód.
Dyrektor przypomniał, że młodzież niedługo przystąpi do egzaminu dojrzałości i będzie to wielki sprawdzian nie tylko dla nich, ale i dla rodziców, nauczycieli, którzy przez ostatnie trzy lata kształtowali ich osobowość i wskazywali drogę życiową.
W imieniu grona pedagogicznego życzył, by bal studniówkowy pozostał w ich pamięci na całe życie.
W dowód wdzięczności za pomoc w wprowadzenie w dorosłe życie młodzież na ręce wychowawców i dyrektora szkoły złożyła serdeczne podziękowania, a przedstawiciele poszczególnych klas dołączyli do nich bukiety kwiatów.
Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa, która trwała do białego rana. Na młodzież czekał też smaczny poczęstunki, a każda z klas miała go w osobnej sali, przez siebie udekorowanej.

LO nr III im. Wł. Broniewskiego
Studniówka, to wielki dzień dla maturzystów, nauczycieli, ale także rodziców. To właśnie podczas tego balu widząc swe doskonale prezentujące się dzieci, uświadamiają sobie, że ich pociechy powoli wkraczają w dorosłe życie. Najpierw za sprawą niedługo zdawanego egzaminu dojrzałości, a później dostając się na wymarzone studia i opuszczając rodzinny dom.
Sobotnia noc i parkiet kolorowo udekorowanej hali sportowej LO nr III im. Wł. Broniewskiego należał do tegorocznych maturzystów.
Bal, który rozpoczął się punktualnie o 20-tej, oczywiście polonezem, odtańczyli w czterech turach uczniowie z 8 klas trzecich, a każda zaprezentowała własny układ. Uczestników zabawy nie zjadła trema. Młodzi ludzie z wdziękiem wykonywali wyćwiczone pod okiem Małgorzaty Turek, Alicji Młynarczyk oraz Beaty Bocheńskiej taneczne figury. Wyglądało to naprawdę imponująco i nic dziwnego, że każda grupa nagrodzona została gromkimi brawami przez grono pedagogicznie i liczną grupę rodziców.
Już dawno podczas balów studniówkowych porzucono obowiązkowe biel i czerń. Dziewczęta urzekały pięknymi sukniami balowymi w kolorach czerwieni, złota oraz brązu. Jedynie ich partnerzy pozostali wierni tradycji i ubrani byli w ciemne garnitury i białe koszule.
Otwierając oficjalnie studniówkę dyrektor liceum Krzysztof Cegliński, życzył uczestnikom wspaniałej zabawy i powodzenia na maturze.
- Lata spędzone w murach szkoły, to okres bardzo pracowity, ale teraz czeka was czas jeszcze bardziej wytężonej pracy, która doprowadzi do zwycięstwa. Życzę pomyślnego zdania egzaminu dojrzałości i otrzymania indeksu na wymarzone studia. Dziś nikt nie ma być smutny, zmartwiony, to jest czas radości. Niech ten bal zostanie w waszej pamięci jako ta najpiękniejsza chwila w życiu -mówił dyrektor.
W imieniu uczniów za włożony trud i wytrwałą pracę wychowawcom, nauczycielom i całemu gronu pedagogicznemu podziękowała Małgorzata Stadnik z klasy III D.
-Już niedługo zdając maturę przekroczymy próg dojrzałości, który uświadomi nam, gdzie jest nasze miejsce w życiu. Gdy spojrzymy kiedyś w wstecz ze wzruszeniem będziemy wspominać te osoby, które miały wpływ na to, kim jesteśmy.
W dowód szacunku i podziękowania na ręce wychowawców i dyrekcji tegoroczni maturzyści złożyli kwiaty.
W podobnym tonie w imieniu rodziców wypowiedział się Maciej Pawlicki.
Wspaniale rozpoczęty wieczór przypieczętowano lampką szampana, a chwilę później zespół „Sukces Band” zaprosił wszystkich do walca wiedeńskiego. Uczestnicy doskonale poradzili sobie również w innych, żywszych rytmach, czego dowodem może być trwająca do białego rana zabawa. O dobre samopoczucie gości zadbali nie tylko członkowie zespołu, ale również pracownicy firmy cateringowej, którzy przygotowali m.in. barszcz czerwony, pieczeń z ziemniaczkami, czy smakowite przekąski i sałatki.

Zespół Szkół nr 2
Na jedynym i niepowtarzalnym balu studniówkowym zorganizowanym po raz pierwszy w motelu „Przystań” bawiło się 98 maturzystów wraz z osobami towarzyszącymi z Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowcu Św.
Bal tradycyjnie zainaugurowano polonezem, który został odtańczony w 3 turach. Gdy tylko rozbrzmiały pierwsze jego dźwięki poloneza na parkiecie pojawili się kolejno uczniowie z Technikum Budowlanego, Geodezyjnego oraz Technikum Drogownictwa. Studniówkowy korowód tradycyjnie otworzył dyrektor szkoły Artur Łapiński, któremu towarzyszyła uczennica
z technikum geodezyjnego. Maturzyści wykonali wiele ciekawych i trudnych figur, a wydarzeniom na parkiecie przyglądało się grono pedagogiczne i rodzice, którzy przyszli obejrzeć swe pociechy i te wiekopomną chwile upamiętnić na fotografiach.
Otwarcia studniówki dokonał oczywiście dyrektor Zespół Szkół nr 2 w Ostrowcu Św.
-Jest to najpiękniejszy bal młodości, a raczej całego życia. Będziecie uczestniczyć w wielu balach, ale nigdy już nie poczujecie takiego bicia serca jak teraz- mówił Artur Łapiński. - Za 116 dni matura, wierze, że podołacie temu egzaminowi i otrzymacie świadectwo dojrzałości. Teraz jednak życzę wam szampańskiej zabawy do białego rana.
Serdeczne słowa pod adresem nauczycieli i wychowawców skierowali trzecioklasiści, którzy dziękując za zaangażowanie i trud włożony w edukację, a także pomoc w organizacji balu wręczyli wszystkim kwiaty. Pomyślnego zdania egzaminu dojrzałości i doskonałej zabawy maturzystom w imieniu rodziców życzyła także Alicja Łysakowska.
Po oficjalnych wystąpieniach przyszedł czas na kolejny element studniówkowego ceremoniału, czyli walca.
Wspaniałą zabawę, trwającą do rana zapewnił zespół Riva Band.
Wszystko, co piękne szybko się kończy. Teraz uczniowie muszą skupić się na nauce, aby dobrze przygotować się do najważniejszego życiowego egzaminu jakim jest matura.
Dodane: 2007-01-08, 12:35:25. Autor: B. Bronikowska, G.Misiewicz.

Waszym zdaniem:

Skomentuj


Dodano: 2007-01-10, 16:20:05. Przez: inka, IP: 87.102.34.13
Studniówka w lokalu! Totalna porażka . prawdziwa studniówka powinna byc zorganizowana w szkole.


Dodano: 2007-01-11, 19:22:30. Przez: anonim, IP: 83.238.240.8
Prawdziwa studniówka była w Chreptusie! I tak powinno być!!!


Dodano: 2008-01-25, 08:25:59. Przez: XXX, IP: 83.19.101.154
PRAWDZIWA STUDNIÓWKA TO JEST ALE W STASZKU


Dodano: 2008-02-23, 14:14:40. Przez: anonim, IP: 79.185.11.150
Prawdziwa studniówka była w Chreptowiczu. Cudownie udekorowana sala i równie pięknie każda z klas. To jest Studniówka!


Dodano: 2010-01-18, 21:27:36. Przez: anonim, IP: 79.163.15.55
prawdziwą studniowke w Ostrowcu ma jedynie Broniewski- w szkole


Dodano: 2010-01-21, 12:33:57. Przez: Agata, IP: 77.253.115.218
A czy to prawda, że w Chreptowiczu tańczyli poloneza w rytm walca, bo "orkiestra" nie potrafiła poloneza zagrać. poza tym mówi sie na mieście, że jakoweś pieniądze z kasy komitetu Studniówkowego Chreptowicza zniknęły?
popieram organizację studniówki w murach szkolnych, jak w Broniewskim, a nie wyjazdy do Jacentowa.

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Wiadomości Świętokrzyskie
© Wiadomości Świętokrzyskie 2005
"Informacja i Wiedza" sp. z.o.o.
27-400 Ostrowiec Św., os. Słoneczne 14
tel/fax: (0-41) 263 10 01
e-mail: wiadomoscisw@wiadomoscisw.pl