Wiadomo¶ci ¦więtokrzyskie
Kategoria: Wszystkie | Temat tygodnia | Aktualności | Ostrowiec | Powiat ostrowiecki | Powiat opatowski | Wywiad | Oświata i kultura | Relacje i reportaże | Sport | Felieton
Czek od starosty, piłki od wiceministra
Gimnazjaliści w Bodzechowie mają halę
W uroczystości uczestniczył m.in. wiceminister T. Półgrabski (w środku) oraz władze powiatu i gminy.
W poniedziałek uroczyście otwarto halę sportową przy Publicznym Gimnazjum w Bodzechowie. Inwestycja została wykonana przy udziale środków unijnych, a na uroczystym przekazaniu obiektu młodzieży obecni byli wiceminister sportu oraz parlamentarzyści.

Hala sportowa w Bodzechowie to część potężnego projektu oświatowego, na realizację którego gmina otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Cały wniosek pn. „Rozbudowa i modernizacja bazy oświatowej na terenie gminie Bodzechów” opiewał na kwotę prawie 10 milionów zł i obejmował oprócz rozbudowy budynku Gimnazjum w Bodzechowie także remont oraz rozbudowę budynku Zespołu Szkół Publicznych w Sarnówku Dużym i rozbudowę i przebudowę budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Szewnie.
W Bodzechowie wykonano rozbudowę budynku gimnazjum, w skład której wchodzą sala gimnastyczna oraz 5 sal lekcyjnych, pomieszczenia socjalne i gospodarcze.
Koszt robót w Bodzechowie wyniósł 3 miliony 280 tys. zł, z czego 60% środków pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego, a 40 % - z budżetu gminy. Udział środków z budżetu gminy został pomniejszony o 250 tys. zł dzięki pozyskanej na ten cel dotacji z ministerstwa sportu.
- Mam nadzieję, że hala będzie służyć nie tylko młodzieży szkolnej, ale całej społeczności. Jestem przekonany, że podobnie jak w Szewnie, będzie tętniła życiem, zaktywizuje sportowe życie mieszkańców Bodzechowa i okolicznych miejscowości. Myślę, że będzie miejscem, gdzie będą się odbywać różnego rodzaju imprezy kulturalne- powiedział podczas uroczystego otwarcia obiektu wójt Jerzy Murzyn.
Rozbudowa gimnazjum w Bodzechowie rozpoczęła się w maju 2009 roku, a została zakończona w sierpniu tego roku. Efekt końcowy jest naprawdę imponujący. Gimnazjaliści już nie muszą korzystać z małej sali gimnastycznej, którą dzielili z uczniami szkoły podstawowej. Wraz z pobliskim boiskiem ze sztuczną nawierzchnią tworzy nowoczesny kompleks sportowy. Nowy obiekt doskonale komponuje się z budynkiem gimnazjum, o czym mogli się przekonać przybyli na uroczyste otwarcie.
- Jest to kolejna budowa realizowana przez pana wójta i radę- podkreślił ostrowiecki starosta Waldemar M. Paluch. - Należy pogratulować odwagi w podejmowaniu decyzji i wydatkowaniu środków pieniężnych na rozwój sportu i rozwój kultury fizycznej.
W dowód uznania starosta Waldemar M. Paluch podarował szkole czek na 2 tysiące złotych.
Prezent w postaci piłek przekazał także wiceminister sportu Tomas Półgrabski.
- Cieszę się, że po raz kolejny uczestniczę w otwarciu obiektu sportowego w gminie Bodzechów. Dwa lata był „Orlik” w Szewnie, w ubiegłym roku było boisko wielofunkcyjne w Bodzechowie, a dziś jest hala sportowa- powiedział wiceminister.
W tej ważnej chwili dla bodzechowskiego gimnazjum uczestniczyli także posłowie Zbigniew Pacelt i Jarosław Rusiecki, randy sejmiku Józef Grabowski, przewodnicząca Rady Gminy Władysława Ćwik i przewodnicząca Komisji Oświaty Barbara Warzycka, które przekazały szczególne gratulacje wójtowi za konsekwentne działanie i doskonałą współpracę z radą. Obecni byli pracownicy Urzędu Gminy, dyrektorzy szkól z gminy Bodzechów i oczywiście ci najważniejsi, dla których powstał ten obiekt- uczniowie gimnazjum .
- Sala gimnastyczna liczy 803,4 metrów kwadratowych, ma 33,5 m długości oraz 21,70 m szerokości. Obiekt na poziomie parteru przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wybudowana sala gimnastyczna przyniesie duże efekty użytkowe z punktu widzenia potrzeb sportu dzieci i młodzieży, udostępni społeczeństwu możliwość aktywnego uprawiania sportu- przybliżyła dane techniczne Krystyn Żurek, dyrektor gimnazjum.
Otwarcie hali nie mogło się odbyć bez akcentów sportowych. Zaprezentowały się sportowe reprezentacje wszystkich bodzechowskich szkół.
Po części oficjalnej siatkarki KSZO Ostrowic rozegrały mecz z drużyną Stali Mielec, pokonując rywalki 3:1.
Dodane: 2010-11-02, 15:50:26. Autor: G. Misiewicz .

Waszym zdaniem:

Skomentuj

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Wiadomości Świętokrzyskie
© Wiadomości Świętokrzyskie 2005
"Informacja i Wiedza" sp. z.o.o.
27-400 Ostrowiec Św., os. Słoneczne 14
tel/fax: (0-41) 263 10 01
e-mail: wiadomoscisw@wiadomoscisw.pl