Wiadomo¶ci ¦więtokrzyskie
Kategoria: Wszystkie | Temat tygodnia | Aktualności | Ostrowiec | Powiat ostrowiecki | Powiat opatowski | Wywiad | Oświata i kultura | Relacje i reportaże | Sport | Felieton
Pięściarze KSZO w Poznaniu i Piotrkowie
Boksowali na dwóch ringach
Pięściarze KSZO Ostrowiec Św. z powodzeniem boksowali w turniejach ogólnopolskich w Poznaniu i Piotrkowie Trybunalskim.

Trójka zawodników KSZO pod okiem trenera Ireneusza Tracza wystartowała w Poznaniu na Ogólnopolskim turnieju bokserskim im. Pawła Szydło. Ten prestiżowy turniej w środowisku pięściarskim uznawany jest za nieoficjalne mistrzostwa Polski młodzików. Sebastian Bednarski w eliminacjach uległ na punkty Cezaremu Burakowi z Bukowi Wałcz.
- To był bardzo dobry pojedynek. Sebastian wykazał się duża odwagą i dobrym przygotowaniem technicznym, ale to nie wystarczyło, aby pokonać rywala - mówi wiceprezes ds. boksu KSZO, Łukasz Dybiec.
Wiktor Wąsicki w eliminacjach wygrał z Tomaszem Kobyłeckim z Rushh Kielce. Niestety w półfinale uległ Jakubowi Kasprzykowi z Boks Poznań.
- Walka mogła się podobać publiczności. Była prowadzona w dobrym tempie i na wysokim poziomie. Naszemu zawodnikowi zabrakło trochę doświadczenia. Dodać należy, że startował w wyższej kategorii wagowej niż zazwyczaj - komentuje Dybiec.
Ostatnim z zawodników KSZO, który walczył w Poznaniu, był Jakub Grys, który przegrał w półfinale z Piotrem Piejkiem ze Sparty Złotów.
- Podsumowując zawody w Poznaniu, możemy śmiało powiedzieć, że mamy bardzo zdolny narybek. Na wyróżnienie zasługują Wiktor Wąsicki i Sebastian Bednarski. Obaj mają ogromny potencjał i jak tylko będą pracować tak ciężko jak do tej pory, to osiągną sukces - dodał wiceprezes KSZO.
Równolegle w Piotrkowie Trybunalskim odbywały się eliminacje do Pucharu Polski Juniorów, na które z trenerem Eugeniuszem Ciochem pojechało dwóch zawodników KSZO. Damian Falecki pokonał Pawła Krzyżanowskiego ze Staru Starachowice. Mateusz Zawadzki w eliminacjach szybko rozprawił się z Rafałem Łukaszczykiem z RKS Łódź (RSC w 2 rundzie). Obaj zawodnicy awansowali do walk finałowych.
Obaj zwyciężyli – Fałecki z Jarosławem Styczyńskim ze Staru Starachowice, a Zawadzki z Damianem Kaszubą z Ringu Busko-Zdrój, zdobywając jednocześnie przepustki na zawody Pucharu Polski, które odbędą się w Ostrołęce.
- Chciałbym w imieniu swoim, trenerów, działaczy, zawodników oraz kibiców złożyć na ręce Damiana Faleckiego oraz jego rodziny kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia z powodu tragicznej śmierci ojca - dodał Łukasz Dybiec.
Dodane: 2010-11-08, 15:57:21. Autor: J. Słodkiewicz.

Waszym zdaniem:

Skomentuj

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Wiadomości Świętokrzyskie
© Wiadomości Świętokrzyskie 2005
"Informacja i Wiedza" sp. z.o.o.
27-400 Ostrowiec Św., os. Słoneczne 14
tel/fax: (0-41) 263 10 01
e-mail: wiadomoscisw@wiadomoscisw.pl