Wiadomo¶ci ¦więtokrzyskie
Kategoria: Wszystkie | Temat tygodnia | Aktualności | Ostrowiec | Powiat ostrowiecki | Powiat opatowski | Wywiad | Oświata i kultura | Relacje i reportaże | Sport | Felieton
I liga siatkówki kobiet
Trzy sety z Bodysem
Kolejne trzy punkty mogą zapisać na swoje konto siatkarki AZS WSBiP KSZO. W meczu 7 kolejki o mistrzostwo I ligi ostrowczanki łatwo rozprawiły się we własnej hali z PLKS Pszczyna.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. - PLKS Pszczyna 3:0 (25:18, 25:19, 25:14)
AZS WSBiP KSZO: Staniucha, Seta, Kosiorowska, Król, Gawron, Związek, Soja (L) oraz Nadziałek, Brojek, Wyszomierska
Przed tym meczem w sztabach obu klubów nie brakowało problemów. W drużynie AZS WSBiP KSZO wykluczony był występ borykających się z kontuzjami kolan Sandry Cabańskiej i Miroslavy Kijakovej. Pierwsze przeszła zabieg w rodzinnym Toruniu. Co ciekawe, był to zabieg pokazowy, w obecności studentów miejscowej uczelni. Słowaczka udała się na konsultację lekarską do Krakowa (mecz oglądała z trybun). Do ostatnich godzin przed potyczką z Pszczyną ważyły się natomiast losy występu Iwony Kosiorowskiej, która narzeka na bóle mięśni brzucha. Ostatecznie zagrała, przyczyniając się do dobrej gry ostrowczanek. Z podobnymi problemami borykał się trener rywalek, Jarosław Bodys.
W pierwszym secie oba zespoły „badały” się nawzajem dość długo, idąc „łeb w łeb”do stanu 13:13. W tym momencie ostrowczanki zdobyły 4 punkty w tym samym ustawieniu, zyskując przewagę, której nie oddały już do końca tej partii. Drugi set układał się remisowo tylko do stanu 5:5. Później to z kolei zespół gości doskoczył na 4 punkty (6:10). Ostrowczanki nie miały jednak zamiaru oddać seta bez walki. Zareagował trener AZS WSBiP KSZO Roman Murdza, przeprowadzając podwójną zmianę. Za Natalię Natalię Staniuchę i Annę Gawron na parkiecie pojawiły się dwie Katarzyny - Nadziałek i Brojek. Korekta w składzie na tyle odmieniła grę gospodyń, że za chwilę znów na tablicy widniał remis (11:11). Od tego momentu ostrowczanki systematycznie zaczęły budować przewagę, wygrywając ostatecznie do 19. Trzeci set rozpoczął się od mocnego uderzenia AZS WSBiP KSZO (4:0) i choć rywalki szybko odrobiły 2 punkty, to kolejne akcje należały już głównie do podopiecznych Romana Murdzy. MVP meczu wybrano Annę Związek.
- Nie chcemy się tłumaczyć. Zagraliśmy po prostu słaby mecz. Jest kilka przyczyn, zarówno natury obiektywnej i subiektywnej, ale przyznać trzeba, że Ostrowiec miał dziś lepszy skład i lepiej grał- powiedział Jarosław Bodys.
- Na pewno nie spodziewałem się wygranej w trzech setach. Mamy kłopoty zdrowotne w drużynie. Jeszcze dzień przed meczem na treningach oszczędzała się Iwona Kosiorowska. Ostatecznie postawiłem na nią i myślę, że z dobrym skutkiem, bo trochę uspokoiła naszą grę. To znów był zespół, dziewczyny walczyły, nie odpuszczały żadnej akcji. W dwóch pierwszych setach Pszczyna postawiła nam wygórowane warunki. Widać było, że taktyka była specjalnie opracowana na nasz zespół. Cieszę się, bo wciąż możemy realnie myśleć o czołowej „czwórce” - nie krył zadowolenia po meczu trener AZS WSBiP KSZO, Roman Murdza.

W następnej kolejce zagrają (13 listopada): AZS UEK - SMS PZPS, Piecobiogaz - PTPS, Silesia Volley - Gedania, Sparta - AZS WSBiP KSZO, PLKS - Chemik, Politechnika - pauza.

W niedzielę, 14 listopada o godzinie 12, ostrowieckie akademiczki zagrają w Warszawie ze Spartą w zaległym spotkaniu IV rundy Pucharu Polski. Natomiast już w najbliższą środę (godzina 16) w Ćmielowie rozegrają pokazowy mecz z II-ligową Politechniką Radomską z okazji otwarcia hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 1 (ul. Długa 164).
Dodane: 2010-11-08, 15:59:35. Autor: J. Słodkiewicz.