Wiadomo¶ci ¦więtokrzyskie
Kategoria: Wszystkie | Temat tygodnia | Aktualności | Ostrowiec | Powiat ostrowiecki | Powiat opatowski | Wywiad | Oświata i kultura | Relacje i reportaże | Sport | Felieton
Przetarg albo dzierżawa
Uprzejmie proszę o przychodnię...
Dyrektor NZOZ „Rodzina“- Ryszard Jungiewicz przekazał staroście apel podpisany przez 2 tysiące pacjentów i pracowników przychodni w osiedlu Ogrody.
Dyrektor NZOZ „Rodzina” przekazał staroście i przewodniczącemu Rady Powiatu apel pracowników przychodni w osiedlu Ogrody i pacjentów o przekazanie spółce tamtejszego ośrodka zdrowia.

Budynek przychodni zdrowia w osiedlu Ogrody od kilku lat dzierżawi spółka „Rodzina”. Niepubliczny zakład zwrócił się jakiś czas temu do ostrowieckiego starosty z prośbą o przekazanie budynku wraz z przyległym gruntem.
- Gdyby spółka była formalnym właścicielem, a nie tylko dzierżawcą, wówczas zainwestowalibyśmy większe pieniądze- argumentował kilka tygodni temu Ryszard Jungiewicz, dyrektor NZOZ „Rodzina”.
Podobnego zdania był ostrowiecki starosta, który zlecił nawet wszczęcie procedury przetargowej. Gdy temat został poruszony na sesji Rady Powiatu, okazało się, że nie tylko NZOZ „Rodzina” jest chętna przejąć przychodnię, a co za tym idzie, ponad 15 tysięcy pacjentów. Również inne niepubliczne podmioty stanęłyby do przetargu, a to już zmniejsza szanse na zakup ośrodka przez obecną spółkę.
Sprawa przychodni po raz kolejny została wywołana na ostatnim posiedzeniu Rady Powiatu. Dyrektor NZOZ „Rodzina” Ryszard Jungiewicz zwrócił się do radnych o umożliwienie przejęcia przez spółkę ośrodka zdrowia.
- Jest to wspólny interes pacjentów i pracowników. Gdyby nasza spółka przejęła przychodnię, nie byłoby chaosu i niepotrzebnych problemów. Obiekt administrujemy od 28 lat, od kilku lat jako prywatna spółka. Ponieśliśmy koszty restrukturyzacji zatrudnienia, nakłady finansowe na modernizację bazy. Nadal musimy inwestować, by należycie wypełniać obowiązki wobec pacjentów- mówił dyrektor spółki „Rodzina”.- Pacjenci przyzwyczajeni są do naszych lekarzy. W większości leczymy osoby starsze, dla których zaufanie nowemu lekarzowi będzie wielkim problemem.
Na poparcie słów wręczył staroście i przewodniczącemu Rady Powiatu apel podpisany przez 2 tysiące pacjentów i pracowników przychodni.
- Jestem zbulwersowany wystąpieniem pana Jungiewicza. Prosi o przekazanie przychodni w trybie bezprzetargowym, bo gdyby wygrał inny NZOZ, to nie świadczyłby dobrze usług. Uważam, że jest to niestosowna ocena, ponieważ w innych spółka też są fachowcy, wcale nie gorsi niż w „Rodzinie”- zaprotestował radny Robert Minkina.
- Nie wydaje mi się, by pan Jungiewicz oceniał inne niepubliczne zakłady. Poza tym pan poseł Pacelt zwrócił się do mnie osobiście, by budynek przekazać „Rodzinie”- odpowiedział wyraźnie zdenerwowany starosta Waldemar M. Paluch.- Rozumiem obawy pracowników przychodni. Wiem, że inne spółki zainteresowane są przejęciem pacjentów, zapisanych do ośrodka w osiedlu Ogrody. W mojej ocenie jest to nieuczciwe, bo przez szereg lat „Rodzina” wydała spore środki na modernizację przychodni. Z drugiej strony nie mamy żadnych możliwości prawnych, by przekazać spółce majątek bez przetargu. Zrozumiałem apel pana Jungiewicza, by umożliwić mu wygranie przetargu. Nie wiem, czy wygra, ale jeszcze raz powtarzam, przepisy są takie, że budynek musi zostać sprzedany w formie przetargu.
Temat nie został jednoznacznie rozstrzygnięty, nie jest również pewne, czy obędzie się przetarg. Może się okazać, że spółka „Rodzina”, nie chcąc dopuścić do konfrontacji z innymi niepublicznymi zakładami, zechce wydzierżawić przychodnię.
Dodane: 2008-11-24, 21:33:46. Autor: G. Misiewicz.

Waszym zdaniem:

Skomentuj


Dodano: 2010-12-29, 18:41:42. Przez: iza, IP: 77.255.141.170
jungiewicz nie wie co znaczy slowo ; rodzina;
wystarczy zobaczyc jak zyje jego ojciec.
psy u pana doktora maja leosze warunki
jak jego ojciec.
Lezy w pampersie w brudzie.

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Wiadomości Świętokrzyskie
© Wiadomości Świętokrzyskie 2005
"Informacja i Wiedza" sp. z.o.o.
27-400 Ostrowiec Św., os. Słoneczne 14
tel/fax: (0-41) 263 10 01
e-mail: wiadomoscisw@wiadomoscisw.pl