Wiadomo¶ci ¦więtokrzyskie
Kategoria: Wszystkie | Temat tygodnia | Aktualności | Ostrowiec | Powiat ostrowiecki | Powiat opatowski | Wywiad | Oświata i kultura | Relacje i reportaże | Sport | Felieton
Zainteresowanych nie brakowało
Na targi po pracę
W czwartej odsłonie Targów Pracy wzięło udział ponad 300 osób poszukujących zatrudnienia.
Ponad 300 osób pozostających bez zatrudnienia wzięło udział w czwartkowych Targach Pracy, podczas których kilkudziesięciu pracodawców oferowało blisko 130 ofert pracy, między innymi dla spawaczy, sprzedawców i szwaczek.

Czwarte z kolei ostrowieckie Targi Pracy zorganizowane w ramach unijnych projektów: „Wspólna Sprawa” realizowanego w partnerstwie przez sześć gmin i ARL oraz agencyjnego „Kobieta aktywna - kobieta spełniona” otworzył prezydent Jarosław Wilczyński.
- Bardzo mnie cieszy, że wśród wystawców są przedstawiciele nowych firm na rynku ostrowieckim i że jest kilkanaście miejsc pracy dla szwaczek. To szansa dla osób, które straciły w zeszłym roku zatrudnienie w tej branży - zauważył prezydent Wilczyński.
Przedsiębiorcy, oprócz szwaczek, poszukiwali między innymi spawaczy, ludzi z uprawnieniami do pracy w gastronomii, sprzedawców, pracowników administracyjno - biurowych. W czasie Tragów chętni mogli porozmawiać z każdym przedsiębiorcą oraz zaprezentować swoje kwalifikacje. Sporo osób korzystało z elektronicznej bazy ofert. Można też było zapoznać się z ofertami pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach oraz PUP-ów z Ostrowca, Sandomierza, Starachowic i Skarżyska - Kamiennej.
- Na Targach jestem po raz drugi. Uważam, że to dobry pomysł, tak jak każda okazja na znalezienie zatrudnienia, o co niestety bardzo trudno w naszym mieście. Jestem absolwentką marketingu i zarządzania, dlatego interesuje mnie praca w branży biurowej. Jest kilka ofert, które mi odpowiadają. Złożyłam kilka CV. Mam nadzieję, że tym razem się uda - mówi Magda.
- To, ile tu jest ludzi to dowód, że każdy widzi w tym szansę na zatrudnienie. Choć osobiście podchodzę do tego z dystansem, nie tracę nadziei. Skończyłem ostatnio kurs spawalniczy, może akurat się załapię - mniema pan Piotr.
Dla ilu osób udział w Targach zakończył się wymarzonym etatem, tego jeszcze nie wiadomo. Pewne jest natomiast, że będzie kolejna odsłona tego przedsięwzięcia i kolejna edycja „Wspólnej Sprawy”. Jak wynika z ogłoszonej w środę w Internecie alokacji środków na projekty systemowe w przyszłym roku, międzygminny projekt uzyskał historycznie wysokie dofinansowanie w kwocie prawie 2 mln złotych.
Dodane: 2010-10-25, 15:35:51. Autor: K. Fałdrowicz.

Waszym zdaniem:

Skomentuj

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Wiadomości Świętokrzyskie
© Wiadomości Świętokrzyskie 2005
"Informacja i Wiedza" sp. z.o.o.
27-400 Ostrowiec Św., os. Słoneczne 14
tel/fax: (0-41) 263 10 01
e-mail: wiadomoscisw@wiadomoscisw.pl