Wiadomo¶ci ¦więtokrzyskie
Kategoria: Wszystkie | Temat tygodnia | Aktualności | Ostrowiec | Powiat ostrowiecki | Powiat opatowski | Wywiad | Oświata i kultura | Relacje i reportaże | Sport | Felieton
Promowali projekt
Kanalizacja w każdej dzielnicy
We wtorek w hotelu „Gromada” odbyła się konferencja podsumowująca dotychczasową realizację projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej w aglomeracji Ostrowiec Św. - etap I”.

Podstawowym celem projektu dofinansowanego ze środków unijnych, realizowanego od połowy czerwca 2009 r. przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację jest dostosowanie warunków infrastruktury do wymogów Unii Europejskiej oraz poprawa stanu środowiska naturalnego. Za ponad 71 mln zł. budowane jest ok. 25 km sieci kanalizacyjnej w dzielnicach: Częstocice, Gutwin i Koszary.
- Projekt przewiduje również przebudowę oczyszczalni ścieków pod kątem zwiększenia niezawodności jej pracy i przebudowę magistrali wodociągowej o długości ok. 2 km od ujęcia wody „Kąty Denkowskie” do ul. Samsonowicza - informuje prezes MWiK, pełnomocnik ds. projektu, Zdzisław Foremniak.
Inwestycję podzielono na dziesięć kontraktów, w tym sześć na roboty budowlane. W ramach kontraktu nr 10 „Informacja i promocja projektu” odbyła się wtorkowa konferencja, na którą przybyli m.in.: poseł Jarosław Rusiecki, prezydenci Jarosław Wilczyński i Jarosław Górczyński, przewodniczący Rady Miasta Mirosław Zgadzajski, zastępca prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach -Andrzej Zoch, przedstawiciele spółek wodociągowych z sąsiednich miast, a także wykonawcy inwestycji.
Szczegółowych informacji na temat założeń projektu, stopnia zaawansowania robót oraz tego, co będzie jeszcze wykonywane dostarczyła emisja filmu promującego inwestycję, a także wystąpienia stron zaangażowanych w jej realizację.
- Roboty idą zgodnie z harmonogramem. Jeden kontrakt jest już skończony. Budowa sieci jest zaawansowana, powstało jej już ponad 10 km - mówi prezes Foremniak. - Ostatnio podpisaliśmy umowę na największe z zadań w ramach projektu - modernizację oczyszczalni ścieków, która przewiduje wybudowanie, do października 2012, dodatkowej komory fermentacyjnej, stacji zagęszczania i odwadniania osadów, dwukomorowych piaskowników oraz nowego zbiornika biogazu.
O przebiegu inwestycji, która potrwa do końca czerwca 2013 r., od strony praktycznej mówili przedstawiciele firm realizujących poszczególne kontakty. Całość zwieńczyła wspólna dyskusja i poczęstunek.
Dodane: 2010-11-15, 15:39:19. Autor: K. Fałdrowicz.

Waszym zdaniem:

Skomentuj

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Wiadomości Świętokrzyskie
© Wiadomości Świętokrzyskie 2005
"Informacja i Wiedza" sp. z.o.o.
27-400 Ostrowiec Św., os. Słoneczne 14
tel/fax: (0-41) 263 10 01
e-mail: wiadomoscisw@wiadomoscisw.pl