Wiadomo¶ci ¦więtokrzyskie
Kategoria: Wszystkie | Temat tygodnia | Aktualności | Ostrowiec | Powiat ostrowiecki | Powiat opatowski | Wywiad | Oświata i kultura | Relacje i reportaże | Sport | Felieton
Jerzy Murzyn deklaruje współpracę
„Wójt Roku” z pomysłami
J. Murzyn dostał w bieżącym roku tytuł „Wójta Roku”.
„Nasza Gmina Bodzechów”- taką nazwę nosi komitet wyborczy, z którego Jerzy Murzyn będzie się ubiegał o fotel wójta gminy Bodzechów.

Cztery lata temu wójt gminy Bodzechów nie miał kontrkandydata wyborach samorządowych i zyskał poparcie ponad 90 procent głosujących. Wszystko wskazuje na to, że Jerzy Murzyn powtórzy wynik. Gmina przez ostanie lata wielokrotnie była doceniana w wielu rankingach, a on sam zdobył tytuł „Wójta Roku 2009/2010” w Plebiscycie Euro-Gmina.
Według opinii wójta Bodzechowa rada kończąca pracę 12 listopada pracowała dobrze. Nie było kłótni, sporów, dążenia do załatwienia własnych interesów ani też polityki.
- W tej kadencji udało się zrealizować wszystkie zaplanowane przedsięwzięcia. Uważam, że jest to spory sukces- dodał wójt J. Murzyn.
Komitet Wyborczy Wyborców „Nasza Gmina Bodzechów”, z którego Murzyn ubiegał się będzie o reelekcję popierają między innymi Grzegorz Cędzikowski- pracownik MEC, sołtys Wólki Bodzechowskiej Adam Smalera, Renata Kiszka przewodnicząca KGW w Szwarszowicach, Zbigniew Stojek- z OSP w Chmielowie, Dorota Góra z Bodzechowa oraz Tomasz Szwagierczak- animator sportu.
- Nie kandyduję do żadnych samorządów, a jedynie na wójta gminy- deklaruje Jerzy Murzyn.- Prawo tego nie zabrania, ale osobiście uważam, że należy się skupić na jednej funkcji. Komitet ma taką samą nazwę od kilku już lat. Zależało mi, aby kojarzyła się z naszą małą ojczyzną.
W komitecie poparcia wójta znało się spore grono obecnych radnych, między innymi przewodnicząca rady Władysława Ćwik.
- Chciałbym, aby przyszła rada była meteoryczna, podobnie jak obecna. Skupiała się na problemach, na rozwiązywaniu zadań. Staraliśmy się nie przenosić sporów z „wielkiej polityki” na naszą gminę. Myślę, że jest to atut radnych, nie tylko tej kadencji, ale też poprzednich. Będę się starał, by również w przyszłej kadencji tak było, kłótnia bowiem nie prowadzi do niczego dobrego, a jedynie przynosi szkodę gminie i jej mieszkańcom- deklaruje kandydat na wójta.
Dodane: 2010-10-25, 15:37:55. Autor: G. Misiewicz.

Waszym zdaniem:

Skomentuj


Dodano: 2010-10-28, 18:38:25. Przez: anonim, IP: 178.235.79.210
Jak jeden kandydat może przegrać z samym sobą nie mając konkurenta??? nie rozumiem.

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Wiadomości Świętokrzyskie
© Wiadomości Świętokrzyskie 2005
"Informacja i Wiedza" sp. z.o.o.
27-400 Ostrowiec Św., os. Słoneczne 14
tel/fax: (0-41) 263 10 01
e-mail: wiadomoscisw@wiadomoscisw.pl