Wiadomo¶ci ¦więtokrzyskie
Kategoria: Wszystkie | Temat tygodnia | Aktualności | Ostrowiec | Powiat ostrowiecki | Powiat opatowski | Wywiad | Oświata i kultura | Relacje i reportaże | Sport | Felieton
Drogowe podsumowanie
Inwestycje w bezpieczeństwo
Uroczyste otwarcie wyremontowanej drogi powiatowej we Wronowie
Przez ostatnie 4 lata w gminie Waśniów wybudowano kilkadziesiąt kilometrów dróg powiatowych i chodników.

W 2007 roku na remonty dróg powiatowych zarówno samorządy gminny, jak i powiatowy wydały blisko 300 tysięcy złotych. Nowe nawierzchnie wykonano między innymi w Piotrowie, Wojciechowicach, Worowicach, Grzegorzowicach, Pękosławicach. Poprawiono stan nawierzchni na 1,5 km dróg. W pierwszym roku kończącej się kadencji rozpoczęto budowę chodników przy drogach powiatowych w Waśniowie i Mominie.
- W 2008 roku skorzystaliśmy ze środków z Biura Usuwania Skutków Powodzi. Przypomnę, że dostaliśmy 150 tys. zł. Wspólnie z powiatem wyremontowaliśmy blisko 900 metrów dróg w Grzegorzowicach i Piotrowie- mówi wójt Krzysztof Gajewski.
Prowadzone również były wspólne remonty cząstkowe na drogach powiatowych. Wygospodarowano na ten cel ponad 360 tysięcy złotych. Poprawione zostały nawierzchnie na drogach Waśniów- Boleszyn, Jeżów- Kowalkowice, Śnieżkowice- Boksyce o długości 1,6 km. Kontynuowano budowę chodnika w Mominie.
W ubiegłym roku na terenie gminy Waśniów po raz kolejny zainwestowano fundusze „powodziowe”. Wspólnie z powiatem wyremontowano blisko 600 metrów dróg za około 160 tys. zł. Wykonano też cząstkowe remonty za ponad 700 tys. zł na ośmiu odcinkach, na przykład we Wronowie, Nosowie, Garbaczu.
- W ubiegłym roku dużo uwagi poświęcaliśmy bezpieczeństwu pieszych. Podjęta została decyzja o remontach chodników w ciągu dróg powiatowych w Boksycach, Waśniowie, Mominie, Zajączkowicach. Za 177 tys. zł powstało 600 metrów ciągów pieszych- dodaje wójt Waśniowa.
W bieżącym roku odbudowany został odcinek drogi powiatowej Roztylice - Milejowice za 84 tys. zł. Gmina wspólnie z powiatem zleciła naprawę 11 odcinków dróg, między innymi w Janowicach, Worowicach, Sarnia Zwola - Mirogonowice. Poprawiono ponad 2 km szlaków, za kwotę 755 tys. zł.
Powstały nowe chodniki w Grabaczu i Mominie, łącznie z zatoką autobusową. Jednak największą tegoroczną inwestycją gminy i powiatu była budowa „schetynówki” z Kunowa przez Śnieżkowice do Boksyc.
Dodane: 2010-11-08, 15:52:05. Autor: G. Misiewicz.

Waszym zdaniem:

Skomentuj

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Wiadomości Świętokrzyskie
© Wiadomości Świętokrzyskie 2005
"Informacja i Wiedza" sp. z.o.o.
27-400 Ostrowiec Św., os. Słoneczne 14
tel/fax: (0-41) 263 10 01
e-mail: wiadomoscisw@wiadomoscisw.pl