Wiadomo¶ci ¦więtokrzyskie
Kategoria: Wszystkie | Temat tygodnia | Aktualności | Ostrowiec | Powiat ostrowiecki | Powiat opatowski | Wywiad | Oświata i kultura | Relacje i reportaże | Sport | Felieton
Wizja gminy według burmistrza
Bezpieczeństwo i rozwój
Zamierzenia wyborcze M. Majchra obejmują między innymi poprawę bezpieczeństwa, inwestycje oraz rozwój bazy sportowej.
Placówka Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, schronisko dla bezdomnych psów, żeńska drużyna piłki nożnej czy młodzieżowa orkiestra dęta to tylko nieliczne pomysły burmistrza Marcina Majchra, które zamierza zrealizować w kolejnej kadencji.

Ostatnie cztery lata burmistrz Marcin Majcher może zaliczyć do udanych. Zrealizowane zostały prawie wszystkie planowane zadania.
- Nie udało się jedynie wprowadzić w całej gminie szerokopasmowego Internetu. Nie jest to nasz wina, ponieważ projekt „e- świętokrzyskie” późno wystartował w całym województwie. Myślę, że już niedługo nie tylko placówki użyteczności publicznej i urząd gminy, ale chętni mieszkańcy będą mieli swobodny dostęp do Internetu- powiedział Marcin Majcher.
Działania burmistrza za ostatnie cztery lata dobrze oceniali radni i znaczna ich część będzie ubiegać się ponownie o mandat z jego komitetu. W Komitecie Wyborczym Wyborców „Nasza Gmina Ożarów” znaleźli się Bogusław Dąbrowski, Maciej Krakowiak, Jerzy Nogaj, Irena Mazurkiewicz, Mirosław Pietrkiewicz, Grzegorz Witek, Grzegorz Dzikowski, Halina Dragan, Wojciech Majcher, Jarosław Gaborski i Andrzej Dębniak.
- Są to radni obecnej i byłych kadencji, którzy wnieśli znaczący wkład w rozwój naszej gminy- uzasadnia burmistrz.
Każdy z kandydatów zaprezentuje swoim wyborcom własną wizję rozwoju poszczególnych miejscowości, choć - jak zaznacza Marcin Majcher - będzie to zbieżne z planami rozwoju gminy, które ma on sam.
- Wszystkim radnym bliskie są tematy służby zdrowia w naszej gminie. Należy zasadniczo poprawić jej funkcjonowanie, zakupić nowe wyposażenie do ośrodków, choć nie można powiedzieć, że w ostatnich latach nie było żadnych inwestycji w tej materii- przyznaje burmistrz.- Niemniej jednak uważam, że należałoby kupić ultrasonograf czy znaleźć środki na konsultacje lekarzy specjalistów.
Burmistrz w przyszłej kadencji zamierza się skupić na realizacji kilku przedsięwzięć, na których być może będą się wzorować ościenne gminy.
- Chciałbym, aby została powołana Młodzieżowa Rada Miasta. Młodzie ludzie mają wiele cennych pomysłów, uwag, czasem lepiej wiedzą, co jest im bardziej potrzebne. Dlatego też uważam, że wskazany jest taki głos doradczy- mówi burmistrz.
Dużo uwagi w swoich pomysłach kandydat na burmistrza poświęca rozwojowi sportu i turystyki.
- Za kilka dni zostanie oddany do użytku nowoczesny kompleks sportowy. Chciałbym, by w Ożarowie powstała sekcja lekkoatletyczna i drużyna żeńska piłki nożnej. W miejscowości Nowe powinna powstać placówka Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Inwestycje w turystykę powinny się skupić na budowie kolejnych ścieżek rowerowych, wspieraniu rozwoju bazy agroturystycznej- mówi burmistrz Ożarowa.
Ciekawym pomysłem jest program budowy mieszkań socjalnych i komunalnych.
- Program skierowany jest do młodych małżeństw oraz najuboższych mieszkańców naszej gminy. Nie zapominamy o ludziach starszych, dla których chcielibyśmy utworzyć dom spokojnej starości. W dalszym ciągu będzie realizowany program dożywiania ubogich i potrzebujących, czym zajmuje się ośrodek pomocy społecznej- deklaruje kandydat.
Poprawie bezpieczeństwa mieszkańców ma służyć monitoring w mieście, co również chce zrealizować M. Majcher. W gminie potrzebne jest również schronisko dla bezpańskich zwierząt, co także jest w planach burmistrza.
Dodane: 2010-10-25, 15:39:09. Autor: G. Misiewicz.

Waszym zdaniem:

Skomentuj

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Wiadomości Świętokrzyskie
© Wiadomości Świętokrzyskie 2005
"Informacja i Wiedza" sp. z.o.o.
27-400 Ostrowiec Św., os. Słoneczne 14
tel/fax: (0-41) 263 10 01
e-mail: wiadomoscisw@wiadomoscisw.pl