Wiadomo¶ci ¦więtokrzyskie
Kategoria: Wszystkie | Temat tygodnia | Aktualności | Ostrowiec | Powiat ostrowiecki | Powiat opatowski | Wywiad | Oświata i kultura | Relacje i reportaże | Sport | Felieton
Udane inwestycje
Kilometry nowych dróg
Wójt L. Wąsik ocenia, że w zakresie poprawy infrastruktury w kończącej się kadencji wykonano bardzo wiele.
Inwestycje drogowe to jeden z priorytetów kończącej się kadencji w gminie Tarłów. Według opinii wójta Lecha Wąsika większość z zaplanowanych zadań udało się zrealizować. Wyremontowano blisko 13 kilometrów dróg gminnych i około 7 kilometrów dróg powiatowych.

W pierwszym roku kadencji wykonane zostały remonty trzech odcinków dróg gminnych w Ciszycy Koloni, Zemborzynie Kościelnym i Maksymilianowie. Wartość tych inwestycji wyniosła ponad 230 tysięcy złotych, a środki na sfinansowanie robót zostały pozyskane z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.
- W ramach wspólnych przedsięwzięć z powiatem wykonano nawierzchnię bitumiczną na drogach Julianów - Tadeuszów, Cegielnia i Jadwigów. Łącznie przebudowano 2520 mb za kwotę blisko 400 tysięcy złotych- mówi wójt Tarłowa.
W ramach remontów bieżących poprawiono 23 km dróg gminnych oraz dojazdowych do pól, na łączną kwotę około 150 tysięcy złotych.
- W 2008 roku zostało wykonanych 6 inwestycji, dzięki którym nową nawierzchnię bitumiczną otrzymały drogi w miejscowościach: Czekarzewice, Leśne Chałupy przez wieś, Słupia Nadbrzeżna Kolonia przez wieś, Czekarzewicach II, Brzozowa - Chałupki i w Wólce Tarłowskiej. Łączny koszt robót wyniósł ponad 400 tysięcy złotych- dodaje wójt L. Wąsik.
W 2008 roku gmina również współpracowała z powiatem w zakresie inwestycji drogowych. Zrealizowany zostało ponad kilometr nowej nawierzchni w Słupi Nadbrzeżnej, Ciszyca Przewozowa - Ostrów , Dorotce i w Wólce Tarłowskiej. - W zakresie remontów bieżących wykonano blisko 24 kilometry nowych nawierzchni.
W roku 2009 na terenie gminy Tarłów zrealizowano kolejnych 10 inwestycji drogowych. Z budżetu gminy oraz przy wsparciu środków zewnętrznych sfinansowano remonty w dróg: Tarłów - Kozłówek Ostrowiecki, ulic Poprzecznej i Targowej w Tarłowie, w Ciszycy Górnej, Mieczysławowie przez wieś , Maksymowie przez wieś, Wólce Tarłowskiej przez wieś, Słupi Nadbrzeżnej i Czekarzewicach. Wspólnie z powiatem sfinansowano remonty dróg Tarłów - Potoczek i w Ciszycy Górnej o długości ponad 3 kilometrów.
- W bieżącym roku wykonano nową nawierzchnię na 7 odcinkach dróg: w Tarłowie na ulicach Nowej, Piaskowej, Zawale, w Wólce Lipowej oraz trzy odcinki dróg na osiedlu Leśnym o łącznej długości około 1300 metrów- dodaje wójt.
W chwili obecnej najważniejszą realizowaną inwestycją jest remont mostu na rzece Kamiennej w Czekarzewicach II, polegający na wymianie wszystkich elementów drewnianych na elementy żelbetonowe. Koszt inwestycji wyniesie blisko milion złotych.
Wójt Lech Wąsik zapewnia, że do końca roku zostanie odbudowanych 6 odcinków dróg gminnych uszkodzonych w tegorocznych powodziach, w miejscowościach: Ciszyca Dolna, Ciszyca Przewozowa, Sulejów, Wesołówka, Czekarzewice. Nową nawierzchnię asfaltową otrzyma również droga powiatowa na odcinku Ciszyca Górna - Ciszyca Przewozowa.
Dodane: 2010-11-02, 15:45:18. Autor: G. Misiewicz.

Waszym zdaniem:

Skomentuj

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Wiadomości Świętokrzyskie
© Wiadomości Świętokrzyskie 2005
"Informacja i Wiedza" sp. z.o.o.
27-400 Ostrowiec Św., os. Słoneczne 14
tel/fax: (0-41) 263 10 01
e-mail: wiadomoscisw@wiadomoscisw.pl