Wiadomo¶ci ¦więtokrzyskie
Kategoria: Wszystkie | Temat tygodnia | Aktualności | Ostrowiec | Powiat ostrowiecki | Powiat opatowski | Wywiad | Oświata i kultura | Relacje i reportaże | Sport | Felieton
Nowoczesny stadion w Ożarowie
Sportowa chluba powiatu
Uroczyste otwarcie kompleksu sportowego.
Po trwającej pół roku rozbudowie i modernizacji oddano do użytku nowoczesny kompleks sportowy przy ulicy Leśnej w Ożarowie. W uroczystości uczestniczył marszałek województwa Adam Jarubas, któremu władze gminy podziękowały za wsparcie finansowe.

Nowy kompleks sportowy powstał na obiektach klubu Alit. Od wielu lat mieszkańcy czekali na taką inwestycję. Witając gości, burmistrz Marcin Majcher przypomniał, że Ożarów zawsze był miejscem wydarzeń sportowych.
- Na poprzednim obiekcie, który powstał dzięki staraniom św. pamięci Stanisława Gila i przychylności Cementowni Ożarów, przeżyliśmy wiele przyjemnych wrażeń - powiedział burmistrz. - Wyrośli nam tutaj chłopcy, którzy grali w pierwszej lidze, wspomnę Pawła Strąka, Kubę Smolaka. Myślę, że będziemy się cieszyć jeszcze wieloma innymi sportowcami, którzy będą tu trenować. Zanim spadnie śnieg, chcemy pokazać państwu to, co zostało tutaj zlokalizowane.
Rozbudowa rozpoczęła się wiosną bieżącego roku. Nie obyło się bez trudności, bowiem kapryśna aura spowodowała opóźnienie inwestycji. Dlatego budynek klubowy będzie ukończony do końca roku i wtedy będzie można go podziwiać w całej okazałości.
- Teraz otwierana jest część sportowa, rekreacyjna, by każdy mógł obejrzeć, z jakim kunsztem zostało to wszystko wykonane. Całość kosztowała 11,8 mln zł, w tym dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 3,6 mln zł. Bez tej pomocy nawet nie zaczęlibyśmy inwestycji- przypomniał burmistrz, który wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Krystyną Wieczorek wręczyli marszałkowi pamiątkowy grawerton.
- Cieszę się, że biorę udział w tak ważnym wydarzeniu. Tego typu obiektów naprawdę nie ma wiele w województwie świętokrzyskim. Gratuluję samorządowi, mieszkańcom, działaczom sportowym, którzy będą kultywować i rozwijać piękne tradycje klubu sportowego Alit Ożarów. Coraz więcej młodych ludzi będzie mogło grać nie tylko w piłkę nożną, ale uprawiać też inne dyscypliny sportu - podkreślił Adam Jrubas. - Cieszę się, że dobrze nam się współpracuje z miejscowym samorządem. Dziękuję za wykorzystywanie tych wszystkich szans, jakie daje nam Unia Europejska. Trzymam kciuki za dalszy rozwój gminy Ożarów.
O wielkiej twórczej pracy samorządu Ożarowa mającej mocne podstawy finansowe mówił prezes Związku Powiatów Polskich, starosta opatowski Kazimierz Kotowski.
- Gratuluję dobrej współpracy z różnymi szczeblami samorządu, która pozwala na znalezienie środków zewnętrznych. Obiekt ten będzie służył młodemu pokoleniu przez wiele lat- stwierdził K. Kotowski.
Za wykonane prace podziękowali prezes Klubu Alit Grzegorz Witek oraz dyrektor generalny Grupy Ożarów Andrzej Ptak, która już wcześniej zadeklarowała przekazanie 75 tysięcy złotych na wyposażenie obiektu.
Na kompleks obiektów sportowych składają się: boisko piłkarskie o nawierzchni trawiastej, boisko o nawierzchni sztucznej, boisko treningowe do gry w piłkę nożną o nawierzchni trawiastej, bieżnia lekkoatletyczna prosta 6-torowa, bieżnia okólna 4-torowa, skocznia do skoku wzwyż, rozbieżnia do skoku wzwyż, rzutnia do pchnięcia kulą, 2 korty tenisowe, boisko wielofunkcyjne do gry w koszykówkę i siatkówkę, budynki zaplecza sportowego, plac zabaw dla dzieci, parkingi dla samochodów, trybuny widowiskowe dla 800 osób z zadaszeniem, nowe ogrodzenie.
Projekt wykonała firma Armax z Wąchocka, wykonawcą było konsorcjum firm: Wodex z Ożarowa jako lider, Archgeo z Ostrowca Świętokrzyskiego, Unipol ze Szczecina.
Dodane: 2010-11-08, 15:53:23. Autor: G. Misiewicz.

Waszym zdaniem:

Skomentuj


Dodano: 2010-11-08, 20:55:11. Przez: ozarowiak, IP: 87.204.126.118
stadion nie ukończony


Dodano: 2010-11-08, 21:00:35. Przez: kibic alitu, IP: 87.204.126.118
Panie nadburmistrzu wstyd !! W pierwszej lidze zagrał Piotr Golczyński i nawet strzelił bramkę to on przetarł szlaki . Rozumiem kampania i nie wolno tego nazwiska wypowiadac. Wstyd gdzie tu prawda.

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Wiadomości Świętokrzyskie
© Wiadomości Świętokrzyskie 2005
"Informacja i Wiedza" sp. z.o.o.
27-400 Ostrowiec Św., os. Słoneczne 14
tel/fax: (0-41) 263 10 01
e-mail: wiadomoscisw@wiadomoscisw.pl