Wiadomo¶ci ¦więtokrzyskie
Kategoria: Wszystkie | Temat tygodnia | Aktualności | Ostrowiec | Powiat ostrowiecki | Powiat opatowski | Wywiad | Oświata i kultura | Relacje i reportaże | Sport | Felieton
Wielkie Gwiazdy w Ostrowcu
Gala urzekła melomanów
Bogumiła Dziel-Wawrowska
5 września na miłośników muzyki czekała nie lada gratka. W Pałacu Tarnowskich przed ostrowiecką publicznością wystąpili soliści Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie oraz Teatru Muzycznego w Łodzi

Bogumiła Dziel-Wawrowska (sopran), Ryszard Wróblewski (tenor) oraz Robert Dymowski (bas-baryton) po raz pierwszy zapewnili melomanom ucztę złożoną z najpopularniejszych i najbardziej znanych fragmentów operetek i musicali.
Galę rozpoczęła uwertura „Wstęp orkiestrowy” Tomasza Labunia, kompozytora, aranżera, dyrygenta, który od fortepianu prowadził zespół kameralny „Romantica”.
Następnie sala Pałacu Tarnowskich rozbrzmiała dźwiękami największych przebojów z takich operetek jak „Hrabina Mariza”, „Księżniczka Czardasza”, „Ptasznik z Tyrolu”, „Wesoła Wdówka” czy „Giuditta”. Nie zabrakło również najwspanialszych songów z „Człowieka z La Manchy”, „My Fair Lady” i „Skrzypka na dachu”, a także arii torreadora z opery „Carmen”. Był również słynny „Czardasz” Montiego, którego brawurowo wykonał koncertmistrz Maciej Przestrzelski. Słowa uznania należą się Annie Barańskiej-Wróblewskiej, która prowadziła koncert lekko i dowcipnie, przybliżając słuchaczom treści poszczególnych utworów.
Soliści zaprezentowali niezwykle wysoki poziom wykonawczy. Melomani urzeczeni wspaniałymi interpretacjami często reagowali owacjami na stojąco i nie pozwalali sobie czekać na bisy do końca koncertu.
Gala oprócz znakomitego poziomu muzycznego odznaczała się perfekcyjnym przygotowaniem od strony wizualnej - artyści wykonywali poszczególne arie i duety w kostiumach, które doskonale charakteryzowały prezentowane na scenie postaci.
Soliści pożegnali się ze słuchaczami piękną pieśnią „Time to say goodbye” podczas której w niejednych oczach pojawiły łzy wzruszenia.
Koncert honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Wilczyński.
Dodane: 2010-09-13, 15:51:11. Autor: std.

Waszym zdaniem:

Skomentuj

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Wiadomości Świętokrzyskie
© Wiadomości Świętokrzyskie 2005
"Informacja i Wiedza" sp. z.o.o.
27-400 Ostrowiec Św., os. Słoneczne 14
tel/fax: (0-41) 263 10 01
e-mail: wiadomoscisw@wiadomoscisw.pl