Wiadomo¶ci ¦więtokrzyskie
Kategoria: Wszystkie | Temat tygodnia | Aktualności | Ostrowiec | Powiat ostrowiecki | Powiat opatowski | Wywiad | Oświata i kultura | Relacje i reportaże | Sport | Felieton
Wybory Mokrej Miss i Miss Ziemi Świętokrzyskiej
Piękności na koniec lata
Ostatni weekend tegorocznych wakacji przebiegł
w powiecie ostrowieckim pod znakiem wyborów najpiękniejszych dziewcząt.


W Bałtowie w szranki stanęło 14 kandydatek pretendujących do tytułu Miss Lata Ziemi Świętokrzyskiej 2005. Najmłodsza miała...
14 lat. Tytuł najpiękniejszej i koronę zdobyła 17- letnia Aleksandra Necel z Kielc.
Przez całe wakacje odbywały się w różnych miejscowościach regionu świętokrzyskiego eliminacje do konkursu Miss Lata Ziemi Świętokrzyskiej 2005. Finał odbył się w sobotę na Bałtowskiej Okręglicy. Nie wszystkie jednak z 20 panien finalistek przyjechały w sobotę do Bałtowa, ale jury konkursowe i tak miało duży problem z wyborem najpiękniejszej spośród kandydatek: Aleksandry Necel z Kielc, Ewy Działowskiej z Bilczy, Magdaleny Marczewskiej z Kielc, sióstr Aleksandry i Katarzyny Wróbel z Radomia, Moniki Brelak z Kielc, Anety Wolder z Micigózdu, Pauliny Futrzyńskiej z Buska Zdroju, Anny Bałazińskiej z Włoszczowej, Moniki Berlińskiej z Kielc, Kamili Giemzy z Sitkówka-Nowin, Wiolety Groszek z Ostrowca Św., Oli Lipiec z Bodzentyna oraz Patrycji Książek z Rakowa.
Dziewczyny wystąpiły przed gorąco dopingującą je publicznością w trzech prezentacjach: w strojach dowolnych, najbardziej emocjonującym (szczególnie dla panów) pokazie w strojach bikini oraz w kreacjach wieczorowych.
- Dobrze, że nie jestem w jury- mówił Jacek.- Miałbym okropne problemy z wybraniem najładniejszej panny, bo wszystkie kandydatki bardzo mi się podobają.
Tytuł Miss Publiczności oraz dodatkowo nagrodę, która bardzo przydaje się w rozpoczęciu kariery modelki, czyli profesjonalne port folio od członka jury - fotografika Jerzego Piątka otrzymała 20-letnia Ewa Działowska z Bilczy. Kolejne artystyczne wyróżnienia - sesje malarskie u Krzysztofa Maja przypadły w udziale 17-letniej Aleksandrze Necel z Kielc oraz 20-letniej Aleksandrze Wróbel z Radomia. Natomiast Andrzej Szejna, poseł do Parlamentu Europejskiego ufundował wyjazd do Brukseli dla 19-letniej Pauliny Futrzyńskiej z Buska Zdroju.
Najważniejsze nagrody w sobotnim konkursie wybrało męskie jury, które przewodniczący składu poseł Zdzisław Kałamaga przedstawił publiczności jako absolutnie nieomylne jeśli chodzi o sprawy damskich wdzięków i urody. Tytuł II wicemiss otrzymała Wioleta Groszek z Ostrowca Św., a I wicemiss została panna z Kielc - Magdalena Marczewska.
Edyta Rusiecka, Miss Lata Ziemi Świętokrzyskiej z ubiegłego roku wręczyła wszystkim laureatkom pamiątkowe szarfy, a koronę przekazała uznanej za najpiękniejszą w 2005 roku Aleksandrze Necel z Kielc, która także otrzymała od przybyłych tego wieczora licznie do Bałtowa fotoreporterów tytuł Miss Foto.
Gorącą atmosferę po zakończonym konkursie piękności podtrzymał występ zespołu Toples. Przybyła licznie publiczność wspólnie z laureatkami Miss Lata bawiła się przy dźwiękach muzyki prezentowanej przez DJ-ów do późnych godzin nocnych.
Dodane: 2005-08-29, 09:07:52. Autor: M. Godlewska.

Waszym zdaniem:

Skomentuj

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Wiadomości Świętokrzyskie
© Wiadomości Świętokrzyskie 2005
"Informacja i Wiedza" sp. z.o.o.
27-400 Ostrowiec Św., os. Słoneczne 14
tel/fax: (0-41) 263 10 01
e-mail: wiadomoscisw@wiadomoscisw.pl