» Strona Powiatu Ostrowieckiego «

Powrót

Zimowe prace na drogach nie ustają
Pługi MPRG odśnieżają m.in. ulicę Świętokrzyską.
Służby drogowe Starostwa Ostrowieckiego, na bieżąco starają się utrzymywać przejezdność na drogach powiatowych.
Tegoroczna zima jest na pewno bardziej intensywna niż dotychczasowe. Mimo to na drogach powiatu ostrowieckiego utrzymywana jest przejezdność. Jak co roku, Starostwo Powiatowe podpisało porozumienie z gminami z terenu powiatu na zimowe utrzymanie dróg.
- Sieć dróg powiatowych ma długość około 350 kilometrów- mówi Starosta Ostrowiecki Zdzisław Kałamaga.- Warunki do jazdy nie są łatwe, ale przy zachowaniu niezbędnej ostrożności wszędzie można dojechać. Właściwe utrzymanie dróg umożliwia, wypracowana przez lata, dobra współpraca służb powiatowych ze służbami poszczególnych gmin, które koordynują działania.
Tradycyjnie najtrudniejsze warunki po obfitych opadach były na terenie gminy Waśniów, w rejonie miejscowości Drzenkowice i Przeuszyn w gminie Ćmielów i w rejonie Skarbki i Bidzińszczyzny w gminie Bałtów.
W Ostrowcu Świętokrzyskim działania służb koncentrowały się na utrzymaniu przejezdności przy pomocy pługopiaskarek. Potem, za pomocą ciężkiego sprzętu rozpoczęto usuwanie zwałów śniegu na pobocza.
- Wszystkie działania finansowane są z budżetu powiatu, ale prawdopodobnie znów, podobnie jak w ubiegłym roku to, co zostało zaplanowane nie będzie wystarczające- mówi Zdzisław Kałamaga.
Przetarg na zimowe utrzymanie dróg gminnych i powiatowych wygrało konsorcjum złożone z Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych oraz ostrowieckiego oddziału firmy REMONDIS. W mieście pracuje w sumie siedemnaście pługopiaskarek, solarek, koparek i równiarek. Drogi w Ostrowcu podzielone są na dwie kategorie zimowego utrzymania. Te zaliczone do pierwszej kategorii obejmują ulice gminne o długości 71 km oraz powiatowe o długości 41 km. W drugiej kolejności odśnieżane są drogi gminne o długości 59 km. Porozumienie nie obejmuje odśnieżania chodników, dlatego do prac na ciągach pieszych wzdłuż ulic powiatowych, Starostwo Powiatowe zatrudniło dodatkowo ponad 20 osób.
Dodane: 2010-12-13, 15:56:24

Wiadomości Świętokrzyskie
© Wiadomości Świętokrzyskie 2005
"Informacja i Wiedza" sp. z.o.o.
27-400 Ostrowiec Św., os. Słoneczne 14
tel/fax: (0-41) 263 10 01
e-mail: wiadomoscisw@wiadomoscisw.pl