» Strona Powiatu Ostrowieckiego «

Powrót

Kiermasz stroików bożonarodzeniowych
Jak zawsze w okresie przedświątecznym, w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu można było kupić stroiki, wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy ul. Rzeczki.
Świąteczne ozdoby, wykonywane przez osoby niepełnosprawne, są nie tylko niedrogie, ale najczęściej o wiele bardziej okazałe i przede wszystkim ładniejsze od tych, które można kupić w sklepach. Nic więc dziwnego, że bardzo szybko znajdują nabywców. W tym roku w pracowniach powstały ozdoby, którym tematem przewodnim były anioły.
- Jak co roku zorganizowaliśmy giełdę stroików bożonarodzeniowych i prac wykonanych w naszym warsztacie- mówi Cezary Słowik, kierownik WTZ przy ul. Rzeczki.- Przygotowaliśmy około stu stoików. Techniki wykonania były różne. Staramy się co roku zaproponować kupcom coś nowego. Nasi podopieczni cieszą się widząc, że ich praca jest doceniana i podoba się.
W kiermaszu uczestniczył Wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego Eligiusz Mich, który dziękując za wykonaną pracę, podkreślił ogromne zaangażowanie autorów stroików. Obecna była również Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Barbara Cudzik.
Pieniądze, które warsztat uzyskał ze sprzedaży ozdób, zostaną jak zawsze przeznaczone na wiosenną wycieczkę integracyjną.
Dodane: 2010-12-21, 15:41:59

Wiadomości Świętokrzyskie
© Wiadomości Świętokrzyskie 2005
"Informacja i Wiedza" sp. z.o.o.
27-400 Ostrowiec Św., os. Słoneczne 14
tel/fax: (0-41) 263 10 01
e-mail: wiadomoscisw@wiadomoscisw.pl