» Strona Powiatu Ostrowieckiego «

Powrót

Radni wybrali wicestarostę i członków zarządu
Eligiusz Mich z Platformy Obywatelskiej, został we wtorek wicestarostą powiatu ostrowieckiego.
We wtorek odbyły się kolejne w tej kadencji sesje Rady Powiatu, podczas których wybrano wiceprzewodniczących, wicestarostę i ukonstytuowały się komisje rady. Na początku posiedzenia ślubowanie złożył radny Robert Minkina.
Na wiceprzewodniczących zgłoszono trzy kandydatury- Teresy Piwnik z TOS, Wojciecha Siporskiego z PO i Ryszarda Proksy z PiS. W tajnym głosowaniu Teresa Piwnik i Wojciech Siporski otrzymali po 17 głosów i to oni dołączyli w prezydium rady do Sławomira Radlaka.
Nie było zaskoczenia w czasie głosowania na wicestarostę powiatu ostrowieckiego. Starosta Zdzisław Kałamaga zgłosił na tę funkcję radnego PO Eligiusza Micha. Zagłosowało na niego 17 radnych, 5 było przeciw.
- Dziękuję serdecznie tym, którzy byli „za”, ale i radnym, którzy byli przeciwni mojej kandydaturze- powiedział Eligiusz Mich.- Wiem, że było to podyktowane polityką, jednak mam nadzieję, że w dalszej części będziemy umieli odłożyć ją na bok i wspólnie pracować na rzecz powiatu. Dla mnie dobro mieszkańców będzie zawsze najważniejsze.
Na członków Zarządu Powiatu starosta zgłosił swojego poprzednika na tym stanowisku- Waldemara M. Palucha (TOS), Jarosława Kubę (TOS) i Zygmunta Żywczyka (PO). Na byłego starostę zagłosowało 18 radnych, a 4 wstrzymało się od głosu. Dwaj pozostali kandydaci otrzymali po 17 głosów „za” i 5 „przeciw”.
W dalszej części posiedzenia zatwierdzono składy poszczególnych komisji. Przewodniczącym najważniejszej- Komisji Rewizyjnej, został były wicestarosta, radny PiS Andrzej Kryj.
Dodane: 2010-12-21, 15:43:41

Wiadomości Świętokrzyskie
© Wiadomości Świętokrzyskie 2005
"Informacja i Wiedza" sp. z.o.o.
27-400 Ostrowiec Św., os. Słoneczne 14
tel/fax: (0-41) 263 10 01
e-mail: wiadomoscisw@wiadomoscisw.pl