Wiadomo¶ci ¦więtokrzyskie
Kategoria: Wszystkie | Temat tygodnia | Aktualności | Ostrowiec | Powiat ostrowiecki | Powiat opatowski | Wywiad | Oświata i kultura | Relacje i reportaże | Sport | Felieton

Wybieraliśmy samorządy

Cztery przypadki złamania ciszy wybroczej odnotowano na terenie powiatów ostrowieckiego i opatowskiego. Najwyższa frekwencja wyborcza była w gminie Bałtów, gdzie do godz. 16 głos oddało blisko 45% uprawnionych. Tradycyjnie najwięcej osób poszło do urn po nabożeństwach.
Przed południem mąż zaufania w lokalu wyborczym w Opatowie (obwód nr 2) próbował na własną rękę „zaprowadzić porządek”. Po interwencji przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej, mężczyzna zapewnił, że będzie wykonywał tylko swoje obowiązki wynikające z ustawy. Drugi przypadek łamania ciszy wyborczej został zgłoszony do KPP Opatów.
- Otrzymaliśmy informację, że w okolicach rynku mężczyźni przemieszczają się białym samochodem i namawiają ludzi do głosowania na określonych kandydatów za... papierosy. Po przybyciu patroli policji, mężczyzn i samochodu nie było już we wskazanym miejscu - mówi Agata Frejlich, oficer prasowy KPP Opatów.
W Denkowie, w okolicyt lokalu wyborczego, stał samochód oklejony plakatami komitetów wyborczych. Policjanci z Ostrowca wyjaśnili, że jeśli pojazd nie przemieszcza się, to nie można mówić o naruszeniu ciszy wyborczej.
W jednym z ostrowieckich lokali wyborczych mężczyzna chciał wynieść dwie karty do głosowania. Na prośbę członków komisji, wrzucił je do urn.
Z 61 tys. 657 uprawnionych do głosowania mieszkańców Ostrowca, do godziny 14.30 swój głos oddało blisko 22%. Najwyższą frekwencję odnotowano w DPS przy ul. Grabowieckiej - 67,5% oraz obwodzie nr 12 - PSP nr 1, gdzie zagłosowało niecałe 20% wyborców. Z kolei najniższą frekwencję odnotowano w obwodzie 34 - Przedszkole Publiczne Nr 19. Tam do urn poszło jedynie 14% uprawnionych do głosowania.
W Opatowie do godz. 16 głosowało ponad 36% uprawnionych, a w Ożarowie 33% . W gminie Ćmielów do godz. 16 frekwencja wyborcza wyniosła 44%, w gminie Bodzechów niecałe 30%, w gminie Kunów - 28,5%, a w gminie Waśniów - 32%.
Dodane: 2010-11-22, 15:25:09. Autor: K. Tomala, K. Fałdrowicz, G. Misiewicz, Jaz.

Waszym zdaniem:

Skomentuj

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Wiadomości Świętokrzyskie
© Wiadomości Świętokrzyskie 2005
"Informacja i Wiedza" sp. z.o.o.
27-400 Ostrowiec Św., os. Słoneczne 14
tel/fax: (0-41) 263 10 01
e-mail: wiadomoscisw@wiadomoscisw.pl