Wiadomo¶ci ¦więtokrzyskie
Kategoria: Wszystkie | Temat tygodnia | Aktualności | Ostrowiec | Powiat ostrowiecki | Powiat opatowski | Wywiad | Oświata i kultura | Relacje i reportaże | Sport | Felieton

Dwa procesy wyborcze
Sąd Okręgowy w Kielcach uznał, iż Bożena Kornacka startująca z listy KW Opatowskie Stowarzyszenie Wyborców „Region Świętokrzyski” w Opatowie zamieściła w wyborczym materiale prasowym, że jest emerytowaną nauczycielką co jest nieprawdą. Proces w trybie wyborczym przegrał również inny kandydat do Rady Powiatu Opatowskiego, tym razem z listy Prawa i Sprawiedliwość- Stanisław Podlodowski.
Pozew przeciwko mieszkance gminy Wojciechowice, kandydującej z listy KW Opatowskie Stowarzyszenie Wyborców „Region Świętokrzyski” w Opatowie wniósł Andrzej Batóg, kandydat do rady powiatu z listy SLD. Sąd Okręgowy w Kielcach uznał, iż Bożena Kornacka napisała dwukrotnie nieprawdę w ogłoszeniu wyborczym, informując że jest emerytowaną nauczycielką. Podczas rozprawy przedstawiciel komitetu Kornackiej przyznał, że podana informacja nie jest prawdziwa, a ona sama w rzeczywistości jest technikiem ogrodnictwa. Sąd nakazał kandydatce i jej komitetowi wyborczemu sprostować informacje umieszczone w gazecie.
- Wniosłem sprawę do sądu, ponieważ uznałem iż pani Kornacka celowo rozpowszechniała takie informacje. Chciała skorzystać z bardzo dobrego wizerunku nauczyciela, jaki jest w środowisku wiejskim. To było strategiczne posunięcie, by osiągnąć wymierne korzyści i prestiż. Wyborcom należy się prawdziwy obraz kandydata, nie można pasożytować na ludzkiej niewiedzy- skomentował Andrzej Batóg.
Sprawę do sądu w trybie wyborczym skierował również Bogusław Włodarczyk, przewodniczący Rady Powiatu Opatowskiego oraz prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Bidzinach. Zarzucił on Stanisławowi Podlodowskiemu z Ożarowa, kandydatowi do Rady Powiatu Opatowskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości, że w swojej ulotce wyborczej napisał nieprawdę. Kandydat PiS podał do publicznej wiadomości, że Włodarczyk jako przewodniczący Rady Powiatu rozdaje pieniądze oraz nie dopuszcza do założenia związków zawodowych przez pracowników mleczarni i nieprofesjonalnie zarządza zakładem w Bidzinach.
Sąd Okręgowy w Kielcach uznał za nieprawdziwe informacje zamieszczone w ulotce wyborczej i zakazał Podlodowskiemu jej rozpowszechniania. Kandydat do rady powiatu z ramienia PiS został zobowiązany do przeprosin na łamach gazety regionalnej i sprostowania nieprawdziwych informacji oraz wpłaty tysiąca złotych na rzecz Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Ziemi Opatowskiej.
- Szczytem hipokryzji i bezczelności było zamieszczenie w ulotce nieprawdziwych informacji nie tylko o mnie, ale też o firmie którą kieruję. Jeśli mogłem pozwolić, by na Włodarczyka mówił co uważa, to nie mogłem tolerować, by na oskarżeniach pana Podlodowskiego ucierpiało dobre imię zakładu, w którym pracuje ponad 150 osób. Jeśli człowiek coś sobą reprezentuje i jest coś wart, to o swoich konkurentach mówi dobrze albo w ogóle. Cieszę się, że sąd uznał zarzuty. Żałować wypada, że panu Podlodowskiemu nie starczyło odwagi, by wykonać wyrok sądu i opublikować przeprosiny i sprostowanie. Cóż tacy są ludzie z PiS- skomentował Bogusław Włodarczyk.
Dodane: 2010-11-22, 15:25:46. Autor: G. Misiewicz.

Waszym zdaniem:

Skomentuj

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Wiadomości Świętokrzyskie
© Wiadomości Świętokrzyskie 2005
"Informacja i Wiedza" sp. z.o.o.
27-400 Ostrowiec Św., os. Słoneczne 14
tel/fax: (0-41) 263 10 01
e-mail: wiadomoscisw@wiadomoscisw.pl